CHCI SE ZŮČASTNIT POPRVÉ


Co je v ceně 4490 Kč s DPH?

V ceně je účast na marketu, pronájem stánku 2x2m na 2 dny elektřina a propagace vybraných značek. Proto stačí, když si přivezete jen zboží.


Jak dlouho market trvá?

Market je dvoudenní, koná se vždy v sobotu a neděli od 10:00 – 19:00. Prodejci mají k dispozici stánek od 9:00 – 20:00, tak, aby si mohli zboží pohodlně vybalit a sbalit.


Je možné přihlásit se pouze na jeden den marketu?

Prodejci se standardně účastní 2 dní marketu. Po domluvě je možno účastnit se pouze jednoho dne. To je možné v případě, že si zajistíte někoho, kdo stánek využije pro prodej druhý den marketu a zatrhnete v přihlášce možnost „sdílení stánku“. Pro tuto možnost nás kontaktujte.


Co znamená, že propagujete pouze vybrané značky?

Veřejně propagujeme (především FB, Instagram, rozhlas) značky, které zašlou kvalitní a atraktivní fotografie vlastní tvorby. Proto si dejte záležet a nahrajte do vašeho profilu jen ty nejvíce povedené. Fotky můžete v profilu kdykoli obměnit.


Mohu si vybrat místo na marketu, které je podle mě nejatraktivnější pro prodej?

Ano můžete, tato možnost je zpoplatněna částkou 2000 Kč. Pokud si nevyberete konkrétní místo za příplatek, místo vám bude přiděleno.

Chceme být fér, takže prodejci, kteří se účastní opakovaně mají vždy jiné místo na trhu. Rozmístění prodejců zveřejňujeme nejpozději v pátek před marketem na Facebooku.


Kolik prodejců se trhu účastní?

Každého Praguemarketu se účastní maximálně 50 prodejců. Trh je výběrový, tvůrce vybíráme na základě fotografií v jejich profilu a on-line prezentace (web, FB, Instagram), jejíž odkaz uvedou v profilu.


Nejsem z Prahy, doporučíte mi ubytování?

Na Airbnb najdete ubytování v soukromí od 230 Kč/noc. Vyzkoušet můžete také Booking.com, nabízí hostely od 139 Kč/noc i ubytování v hotelu od 309 Kč/noc. Ceny se odvíjí od sezóny a předstihu s jakým si ubytování zarezervujete.STÁNKY


Jak vypadá stánek, který mi zapůjčíte?

Přesné rozměry i fotografie naleznete na webu v sekci Chci prodávat.


Mohu si přivézt vlastní stánek?

Ne, všichni mají k dispozici stánky Praguemarketu. Můžete si však přivést výbavu (stoly, police, cedule) vašeho stánku a nainstalovat ji do stánku zapůjčeného.


Co znamená sdílení stánku s druhou značkou?

Sdílení stánku můžete využít v případě, kdy se chcete podělit o prostor na stánku a o náklady na pronájem s dalším prodejcem. Kolegu pro sdílení stánku si musí daný prodejce najít sám, Praguemarket tuto službu nezajišťuje. Informaci o sdílení je nutné vyplnit v přihlášce a připojit odkaz na portfolio další značky. K ceně za pronájem je poté připočtena cena 600 Kč za sdílení.


Může zůstat zboží přes noc na stánku?

Market se nachází v centru města, večer je zde rušno, nedoporučujeme zde nechávat přes noc žádné zboží ani štendry atd. Zboží včetně stojanů si můžete za poplatek uschovat přímo na marketu (viz přihláška) anebo jej odvézt a ráno zase přivést.


Potřebuji k prodeji stojany a štendry, vejdou se do stánku?

Stánek si můžete v přihlášce objednat ve variantě s pultem nebo bez pultu. V případě, že si objednáte variantu bez pultu, štendry se vám do stánku pohodlně vejdou.


Do stánku 2x2m se nevejdu, prodávám totiž oblečení (dekorace, obrazy...).

Nezoufejte, i pro vás máme řešení. Můžete využít dva stánky vedle sebe a získat tak prostor 4x4m. V některých případech vám můžeme nabídnout i zvýhodněnou cenu za 2 stánky. Pro tuto variantu nás prosím kontaktujete mailem.CO MŮŽU NA MARKETU PRODÁVAT?


Je market pro mě?

Market je to pravé místo pro výrobce a prodejce šperků, bižuterie, broží, oblečení pro dámy, pány, děti, psi, kočky, výrobce kabelek, batohů, peněženek, deníků, zápisníků, diářů, knih, komiksů, pohledů, přání, karet, plakátů, grafik, obrazů. Klobouků, bot, šál, šátků, ponožek, spodního prádla, pásků, motýlků, manžetových knoflíčků. Hraček pro děti, pomůcek, dekorací do dětských pokojíčků, her, potřeb pro maminky i miminka. Dekorací do bytu, květináčů, pokojových květin, váz, skleniček, hrnků, keramiky, porcelánu, svíček. Hodin, hodinek, nástěnných obrazů, obrazců, dekorací. Kosmetiky, mýdel. Rukodělných doplňků ze dřeva, kůže, skla, keramiky, betonu, kamene, vinylu, PVC.

Podmínkou je originalita, rukodělná výroba produktů nebo jejich částí (nepodporujeme přeprodej zboží nebo produkci ze zemí třetího světa), vlastní kreativní a autorský přínos.


Mohu prodávat na Praguemarketu, když zboží sám nevyrábím?

Praguemarket je zaměřen na prodej ručně vyráběných výrobků. Pokud zboží nevyrábíte sami, ale spolupracujete s dalšími designéry a tvůrci, kteří tvoří hand made výrobky a vy je nabízíte pod vlastní značkou můžete se marketu zúčastnit. Např. různé fair trade projekty, design shopy, hand made zboží z exotických destinací, internetové obchody s nabídkou designu, módy atd.PLATBY, SMLOUVY, FAKTURY


Musím vám zasílat nějakou smlouvu, když se chci účastnit?

Nemusíte, smlouvu na účast na Praguemarketu najdete v přihlášce na market, stačí si ji jen prostudovat a poté zakliknout políčko, že jste ji četli a souhlasíte s ní. Takto jste smlouvu podepsali a v případě vašeho přijetí na trh je pro vás i pro nás závazná.


Zašlete mi fakturu?

Ano, faktura vám přijde v mailu společně s informací o přijetí a můžete si ji také kdykoliv najít ve vašem profilu a vytisknout.


Jak mi vystavíte fakturu, když nemám IČO?

Pokud nepodnikáte a chcete prodej vyzkoušet, kolonku IČO v registraci necháte prázdnou. Fakturu vám pak vystavíme pouze na vaše jméno a adresu bydliště.


Jakým způsobem mohu uhradit fakturu za účast na Praguemarketu?

Účast na Praguemarketu hraďte výhradně přes platební bránu GoPay na webu Praguemarketu. Nepřevádějte platby jiným způsobem! (Bližší informace vám budou zaslány e-mailem po přihlášení). Platební brána je několikanásobně zabezpečena a nehrozí zneužití vaší karty.JSEM TVŮRCE ZE SLOVENSKA


Jsem ze Slovenska nebo jiné země mimo ČR, mohu se zúčastnit Praguemarketu?

Ano, Praguemarket je primárně zaměřen na českou tvorbu, ale rádi dáváme prostor i zahraničním prodejcům, a to jak v rámci EU i mimo EU. Každého marketu se může zúčastnit maximálně 8 prodejců ze zahraničí.


Jsem ze Slovenska, jaké pro mě platí legislativní podmínky při prodeji na marketu?

Pro prodejce ze Slovenska (nebo jiné země EU) platí stejné zákony jako pro české prodejce (tzn. Živnostenský list – pokud se nejedná o ostatní příjmy, povinnost mít oceněné zboží na stánku, nutnost vystavit paragon v případě, že o to zákazník požádá, případně registrační pokladna, pokud neprodáváte vlastní zboží). Dotazy týkající se evidence tržeb vám zodpoví na telefonním čísle 225 092 392.


Mohu platit za účast v eurech?

Fakturu za účast na marketu prodejcům ze Slovenska vystavujeme automaticky v Eurech, pokud máte zájem o platbu v českých korunách, napište to do poznámky v přihlášce.GASTRO


Kolik stánků s gastrem se účastní Praguemarketu?

Na každém trhu jsou pro gastro vyhrazeny 3 místa (z padesáti). A to 2x street food, 1x káva. Konkurence je tedy minimální. V letních měsících přibude jeden stánek se studenými nápoji, koláči nebo se zmrzlinou. Prodejci gastro mají vždy atraktivní místa v čelní řadě trhu. Zpoplatněný výběr konkrétního místa (viz přihláška) není u gastra možný, úschova zboží také ne. Konkrétní prodejní místa vám určí tým Praguemarketu.


Mohou se účastnit s vlastním prodejním stánkem?

Ne, všichni prodejci, i prodejci gastro prodávají ve stáncích Praguemarketu. Prodejci gastro si mohou přivést vlastní stoly a ty si vysunout až do půl metru před stánek a tím si prodejní místo zvětšit. Přesné rozměry stánku Praguemarketu naleznete na webu.


Mohu se zúčastnit s food truckem?

Ne, market se nachází na pěší zóně, není možné zde parkovat auto tedy ani food truck. Výjimku tvoří malé dopravní prostředky předělané na stánky s jídlem a nápoji, kteří nejsou zapsané jako automobily.


Mohu prodávat alkohol?

Na trhu můžete prodávat po předchozí domluvě pivo nebo víno. Tvrdý alkohol, ani jako součást koktejlů není povolen.


Jak je to s elektřinou? Je v ceně pronájmu elektřina?

V ceně 4490 Kč s DPH je elektřina i pronájem stánku. Tato cena je konečná. El. přípojky jsou vždy na 220 V. V případě, že potřebujete 380 V kontaktujte nás alespoň 3 dny před akcí.PARKOVÁNÍ


Jak mohu přivést zboží na market?

Zboží se zaváží z ulice V Celnici, která přímo sousedí s trhem, ke stánkům je to jen pár metrů. Po vyložení zboží je vhodné vůz přeparkovat.


Kde parkovat?

V okolí marketu (na Florenci) je několik placených parkovišť ceny se pohybují od 40 Kč/hod. Využít můžete web Mrparkit.com, kde lze sehnat parkování v podzemních garážích u Náměstí Republiky od 190 Kč/24 hod. (čím dříve objednáte tím nižší je cena).

Parkování zdarma je možné v Karlíně, kde jsou modré parkovací zóny, které platí PO-PÁ 8-22 hodin, takže o víkendu se zde neplatí. Doporučujeme např. ulici Křižíkova, která je vzdálena pouze několik minut od marketu (3 zastávky tramvají). Bližší informace k parkování obdrží prodejci před marketem v organizačních pokynech.Všechno jsem si přečetl/a a stále mám nejasnosti.
Napište Pavlíně na info@praguemarket.cz, vše vám objasní.
Pokud to hoří zavolejte Míši na +420 731 470 988, ve všední dny od 9:00 – 12:00.