CLAP DESIGN

WWWwww.clapdesign.cz
Facebookwww.facebook.com/clapdesign.cz/
Telefon725069767
E-mailinfo@clapdesign.cz
Za názvem Clap Design se ukrývá dílna z podhůří Beskyd, která navazuje na tradici čtyř generací truhlářů. Pro jejich produkty je typický nejen čistý design, ale i drobné vychytávky. U kávového setu na espresso tak najdete jak ručně foukané skleničky z dvojitého skla, díky kterému si káva déle udrží svou teplotu, ale i servis z dubového dřeva, ve kterém je zabudovaný magnet, díky kterému drží lžička přesně tam, kde má.

Rádi vymýšlíme, navrhujeme a tvoříme styové doplňky nejen na jídelní stůl.

Dřevěné servisy sami navrhujeme a vyrábíme ručně v naší dílně na Hukvaldech. Tato výroba navazuje již na 4. generaci truhlářů v rodině Čajánků. Václav je právě tou 4. a současnou generací.

Podnikat začal praděd Alois Čajánek v roce 1931 - vyrábělo se všechno možné - rakve, stoly, okna, dveře…. Když se dnes projdete po Hukvaldech spousta domů zde ještě pořád má dveře či okna od p. Čajánka.

Podnikání se vcelku dařilo a živilo několik lidí. Během 2. Světové války výroba stále fungovala. Po roce 1948 se dařilo poměrně dlouho vzdorovat i vstupu do družstva a praděda stále fungoval jako soukromník.

Ke změně došlo až mezi lety 1957/58, kdy začala atmosféra houstnout a tak vstup do družstva byl cestou menšího zla. Některé stroje si družstvo jednoduše chtělo odvézt jelikož pro ně mělo zřejmě “lepší využití” :-). V podobném ohrožení se například ocitla hoblovka kterou děda Josef rozebral a zahrabal do pilin. Když už se nikdo nezajímal mohla hoblovka zpátky z pilin do dílny a dále fungovat. Dílna pod vedením dědy fungovala až do 90. let kdy se podnikání převzal otec Stanislav.

Děláme to srdcem

Václav Čajánek a Lukáš Pejchal

PRAGUEMARKET /5/ JARO / 12. 5. – 13. 5.

Náměstí Republiky, Praha