KING'S BOWTIE

WWWwww.kingsbowtie.com/
Facebookwww.facebook.com/kings.bowtie/
Telefon730988865
E-mailkingsbowtie@gmail.com
Jsme dva bratři - Jakub a Kristián, s nadšením oživujeme kovářské řemeslo v nových formách.

Na čem stavíme

Několik let jsme pracovali pro Vojenský historický ústav jako restaurátoři. Učili jsme se od mistrů řemeslníků, kteří nám vštípili, jak pracovat s různými kovy, jak se starat o dřevo, metody efektivní konzervace a dokonce i zlatnické techniky gravírování a zdobení.

Co nás žene vpřed

Mnoho českých řemeslníků je skvělých v tom, co dělá, ale neumí se prosadit. Chceme jim ukázat, že to jde. Taky jsme vždy snili o tom, mít něco svého. Milujeme pocit z dobře odvedené ruční práce, která někomu jinému udělá radost.

Co u nás najdete

Ručně kované módní doplňky jako jsou motýlky a brože. Jakub kreslí návrhy, kove a svařuje a Kristián se svým citem pro ekologickou udržitelnost dbá na to, abychom se drželi naší re-use filozofie a nezatěžovali planetu. Z toho důvodu používáme techniku kování “za studena”. Díky tomu nemusíme spalovat uhlí, ani jiná fosilní paliva a tak bouráme další ze stereotypů, tak běžných pro kovářské řemeslo.

Jaké jsou naše výrobky

Dělané srdcem. Naše motýlky vždy projdou pod rukou kovářskou. Tím pádem je každý z nich originál. Díky zkušenosti z práce restaurátorů je umíme udělat velice lehké a odolné vůči korozi.